50% lidí vidí svět růžově....ti ostatní drogy neberou...

3. kapitola - Když Sára začne hysterčit, značí to konec světa 1/2

21. července 2008 v 19:38 |  Blackovi jdou do nebe...
Tak vážení, je tu ta slibovaná kapitola. Docela jste si na ni počkali...=D
Jinak mě potěšily komentáře k minulé kapitole, a tak nějak mě napadlo, proč neukázat i Sářinu slabší stránku? Poprvé a naposledy. Je to...ehm...trochu nepovedená kapitola, která se mi hoooodně protáhla. Prostě kecy o ničem. Ale vezměte v úvahu, že jsem za těch čtrnáct dní vyšla ze cviku =D. Snad to příště bude lepší....
A chci komenty! Hodně komentů! Klidně i kritiku, to přežiju, ale hlavně něco. Vždycky mě ty komentáře tak nějak nakopnou k dalšímu psaní... Možná, že dneska ještě něco sesmolím. Uvidíme, uvidíme.....
Fajn, končím. Tady to máte. Snad se to bude alespoň trochu líbit....
PS: Už si nepamatuji, kdy rostly sestřence zuby, kdy začala mluvit atd. atd., tudíž tyto detaily prosím ignorujte.....

,,ÁÁÁÁ SAKRA SAKRA SAKRA!!!!" ozvalo se z druhého patra sídla starobylého rodu Blacků.
,,Sáro?" bojácně pípl Jack. Samozřejmě věděl, že se Sarah Blackovou si není radno zahrávat. A už vůbec si s ní není radno zahrávat, jestliže je rozčilená. A to evidentně byla.
,,Blbé mimino!" zaječela hystericky.
Jack obezřetně vystoupal schody, připraven na útok rozzuřené ženy. V duchu proklínal boha za to, že Sarah začne vyvádět zrovna ve chvíli, kdy je dům úplně prázdný. Dokonce i Sirius Black se přes výslovný zákaz vzdálil pryč. A tak tu zbyl on, zuřící Sarah a uřvané mimino.
,,Sáro?" pomalinku pootevřel dveře, připraven na útok letícího předmětu či kletby.
,,CO ZASE KDO KURVA CHCE?!?" ječela nesouvisle Sarah a držela se za hlavu.
,,Uklidni se... Co se tu vůbec děje?" optal se opatrně a vytřeštěně sledoval zoufalou dívku. V takovém stavu ji ještě niky neviděl a z toho usoudil, že tentokrát to bude mnohem horší než obyčejně...
,,Baby pořád jenom řve a řve a ŘVE! To se nedá zvládnout! Ať už proboha ztichne! ZTICHNI!!!!" kvílela přeskakujícím hlasem.
,,Tak proč se o ni pořád staráš? Vždyť malé děti se ti líbí tak deset minut, a potom se z nich stává tvá noční můra!" zavrtěl hlavou nad jejím nepochopitelným chováním. A měl pravdu. Mladá Blacková se na malé děti ráda podívala, pochovala a vrátila je právoplatným majitelům těchto uslintaných uzlíčků. Ale tentokrát to bylo jinak. Tvrdošíjně trvala na tom, že se o malou holčičku postará za každou cenu. Nastěhovala si ji k sobě do pokoje a začala se o ni starat. Po pár bezesných nocích začala vypadat jako zombie. Kam se poděl ten pověstný dokonalý vzhled? Po týdnu si o ni začali dělat starosti, protože vypadala opravdu strašně. A tenhle výbuch nervů se dal předem očekávat...
,,Ty to nechápeš!" zaječela čistým sopránem a vzlykla.
,,No tak mi to vysvětli." opřel se o rám dveří a založil si ruce na prsou.
,,To nejde vysvětlit!" argumentovala okamžitě.
,,Já počkám..." odpověděl vážně.
,,No tak si čekej!" zamručela rozmrzele a promnula si unavené oči.
,,Hmmm." reagoval.
,,Ty tu ještě jsi?" prskla po několika sekundách.
,,Jo. Čekám." usmál se na ni a v duchu se klátil smíchy nad jejím načuřeným výrazem.
,,Fajn." zavrčela mezi zuby. Navíc se znovu rozeřvalo mimčo, které Sarah pojmenovala originálně Baby.
,,Fajn." balancoval na tenkém ledu Jack. Sára se několika hlubokými výdechy pokusila uklidnit, ale bylo vidět, že nejraději by vyslala na misi několik opravdu ošklivých kletbiček.
,,Fajn." chtěla mít poslední slov Sarah.
,,Fajn." nezůstal pozadu Jack.
,,Fajn!" zakřičela nepříčetně a vyskočila na nohy.
,,No fajn." zazubil se Jack.
,,No tak fajn! Chceš vědět, proč tohle všechno dělám?" došla jí trpělivost a začala divoce rázovat po pokoji. Baby se rozvzlykala ještě víc, a tak na ni Sára nekompromisně seslala Silencio. Odborníci na výchovu dětí by pravděpodobně trnuli hrůzou při pohledu na naprázdno brečící miminko.
,,Protože celý můj život je dokonalý! Já jsem dokonalá! Moje oblékání je bezchybné! Moje postava je bezchybná! Moje schopnosti jsou jedinečné! Celý život se snažím být Ta úžasná... Vyvolávám v ostatních lidech pocity méněcennosti a strašně mě to baví! Celou svoji existenci zakládám na iluzi dokonalého života a teď se mi to bortí! Naučila jsem se mluvit několika jazyky, vybojovala jsem si pověst drsné holky, získala jsem skvělou postavu, ovládám téměř všechny zbraně, nastudovala jsem si módní časopisy a NYNÍ JSEM SE ZASEKLA NA TOM, ŽE SE NEDOKÁŽU POSTARAT O BLBÉ BATOLE!!!" zakřičela poslední slova Jackovi do obličeje. Ten čekal cokoli, ale tohle ne. Stejně jako většina lidí se domníval, že taková je Sarah prostě od narození. Bůhvíproč se domníval, že si s pistolí a granátem hrála už v postýlce....
,,Nikdo není dokonalý..." špitl a posléze se přikrčil pod jejím vražedným pohledem.
,,To už vím taky..." zasyčela a zrušila Silencio. Místností se okamžitě rozlehl nepřerušovaný jekot.
,,Tak se předveď." ušklíbla se ryze Blackovským způsobem a pokynula k dětské postýlce, ve které sebou vztekle házela Baby.
,,C-co?" zděsil se a o krok couvl.
,,Abys to zkusil....prosím..." opět se jí přes obličej mihl ten přepracovaný výraz. Jack vyvalil oči a otevřel ústa dokořán. Sarah C. Blacková jej poprvé v životě o něco poprosila.
,,Tak jo....já to zkusím...však víš, jsem z velké rodiny a ještě nedávno jsem se staral o mladšího bráchu..." suveréně se přiblížil k postýlce, která se otřásala pod vzteklými výpady dříve roztomilého miminka.
,,Achoooj, štlejda Jack še na tebe pšišel podívat..." zašišlal d postýlky, načež se Sarah pobaveně ušklíbla. Ono se totiž nevidí každý den, aby jeden z nejobávanějších zabijáků (který mimochodem měří asi 180 centimetrů) šišlal na vzteklé mimino.
,,No ty šeš ale klášná holšiška...pojď ke štlejdovi..." ignoroval Sářin smích a strčil ruku do postýlky. Avšak ihned rukou škubl zpět a ublíženě zařval: ,,AUU, ta svině mrňavá mě kousla! Ale vždyť má teprve dva zuby..." Podíval se na krvácející ranku, která vypadala, jako kdyby mu někdo sešívačkou procvakl ruku. Sára si s úsměvem na rtech vyhrnula rukáv a odhalila paži, která vypadala jako po náletu masožravých kobylek.
,,Má sice pouze dva zuby, ale to jí nebrání v tom, aby kousala..." pokrčila rameny.
,,Tohle není dítě, tohle je predátor..." ustoupil do bezpečné vzdálenosti od postýlky.
,,Přesně." přikývla Sára a čekala, co její kamarád podnikne dál.
,,Ale co s ní teď?" otočil se bezradně k dívce.
,,Dávám ti volné pole působnosti." poslala mu vzdušnou pusu a skočila na postel.
,,Tak hele, tohle sis spískala sama..." začal protestovat Jack, ale byl v mžiku přerušen Sářiným monologem.
,,Ale kdopak mi pořád dokola opakuje, že se staral o mladšího bratra, že mu vařil, že ho uspával atd. atd. Tak snad zvládneš uklidnit jednu uřvanou holku ne?" mrkla na něho zpoza rozevřeného časopisu.
,,Ale bratr byl..." snažil se z toho vykroutit Jack, ovšem odporovat Sarah Blackové je jako čekat na Ježíška, až si přijde vyzvednout dopis s přáními. Jedním slovem - nanic.
,,...také mimino." dokončila za něho nekompromisně větu a dala mu najevo, že o tom nehodlá více diskutovat. Jack byl sice o půl hlavy vyšší, avšak poslední slovo měla povětšinou ona. Můžete tomu říkat například přirozená autorita... A tak mu nezbylo nic jiného, než vrhnout zoufalý pohled na netečnou "kamarádku" a vydat se do jámy lvové.
V nestřežený okamžik chytil Baby za nohy a zvedl ji d vzduchu. Ta na chvíli ztichla překvapením, ale posléze se ozval ještě hlasitější pláč.
,,Co to tam s ní proboha provádíš?" zděsila se Sarah při pohledu na rudé mimino visící vzhůru nohama.
,,Krotím." hrdě odpověděl.
,,Vždyť ji udusíš!" přiskočila k němu a riskujíc různá zrnění chytila mimino, kterému už pomalu lezly oči z důlků, do náruče.
,,Alespoň, že je zticha ne?" urazil se, protože nikdo neocenil jeho vykonanou práci.
,,Zticha?!? Já chtěla, aby usnula, ne aby utichla navždy!" zamračila se na něho Sarah. Baby si mezitím začala razit cestu jejím hlubokým výstřihem.
,,Hej, co to dělá?" vyvalila oči při pohledu na fanaticky hrabající mimino.
,,Ukaž..." přiblížil se Jack pod záminkou, že se podívá, co tam ten malý parchant robí.
,,Nešahej na tu podprsenku! Kšá!" snažila se odstrčit mimino, kterému už z jejího bujného dekoltu koukal jen zadek.
,,Myslím, že chce nakojit..." zkonstatoval.
,,Okamžitě ho sundej!" hystericky zaječela a snažila se držet dítě v uctivé vzdálenosti.
,,S radostí." dodal potěšený Jack, odtrhl holčičku od výstřihu a s úsměvem se zadíval na Sářiny křečovitě zavřené oči a bujný dekolt.
,,Asi bych jí měla dát sunar..." začala se roztěkaně hrabat na zarovnaném stole.
,,Já myslím že..." začal, ale opět nestihl domluvit.
,,Někde tu musí být..." shodila za stolu plesnivou svačinu a hrabala dál.
,,Nebylo by jednodušší..." pokusil se znovu.
,,Nebylo!" opět ho přerušila a kopala dál.
,,Já jen že..." nevzdával se.
,,Ticho!" rázným pohybem shrnula ze stolu kupu papírů, které se okamžitě rozlétly po místnosti. Baby (nyní opět ležící v postýlce) přestala pofňukávat a rozesmála se zvonivým dětským smíchem.
,,Accio sunar." udělal konečně Jack to, co se jí celou dobu snažil vysvětlit.
,,To jsi to nemohl udělat hned?" poděkovala mu Sára.
,,To ty se tady chováš jako mudlovská matka na mateřské dovolené." odvětil.
Sarah strnula uprostřed pohybu a zhrozeně vypoulila oční bulvy. Vypadat jako mudlovská matka na mateřské dovolené bylo už několik let její noční můrou.
,,Fakt?" pípla a přemýšlela, kam to dítě uklidit, aby se mohla začít chovat stejně jako kdysi.
,,Noooo..." dával si na čas a skvěle se bavil. V tu chvíli se opět rozbrečela Baby, protože se musela dívat na sunar, který Sarah zkoprněle držela nad postýlkou.
,,Zmlkni." pohrozila í Sára prstem.
Baby na to reagovala trucovitým pláčem. Sarah vztekle vytáhla pistoli a začala střílet do rodinného portrétu své babičky. Baby vyvalila oči nadšením a začala se sápat po té bouchající hračce. Vturánu zapomněla na nějaké brečení a měla očička jen pro tu bouchající plechovou věc.
,,Líbí?" našla Sarah společnou zálibu s ročním miminem.
,,Podle mého názoru je to nebezpečné a-" ozval se přísně Jack, ale zmlkl ve chvíli, kdy mu jeden náboj prosvištěl kolem ucha.
,,Nemůžeš dávat pozor?" zahromoval.
,,To nebylo omylem!" odpověděla Sarah a začala se strefovat do obrazu svého dědečka, protože její milovaná, smrtijedská babička byla, slušně řečeno, na padrť.
,,Nebylo omylem?" nenacházel slov.
,,Abys konečně přestal rozumovat! Přidej se taky! Koukni, jak se to prckovi líbí!" dětinsky vyplázla jazyk na fascinované dítko.
,,No fajn. Pravidla?" nechal se přemluvit Jack a vytáhl hůlku.
,,Hlava 20 bodů, srdce 30 bodů, ostatní 10 bodů." určila kritéria bodování a obrátila se na upřímně vyděšený portrét svého strýce Regula.
,,Tři-dva-jedna-TEĎ!!!" odstartoval Jack souboj a začali pálit do divoce pobíhajícího portrétu. Regulus Black neměl ke své smůle kam utéci, protože portréty jeho rodičů byly roztrhané na kousky.
Jack vysílal barevné paprsky, které na plátně zanechávaly ohořelé otvory. Sarah vsadila na osvědčenou, léty prověřenou, mudlovskou munici.
,,Šálííííí!" zaječel Baby.
,,Hele, ono to mluví!" překvapeně zakřičel Jack, snažíc se přeřvat rámus vydávaný příruční pistolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angela Angela | Web | 21. července 2008 v 20:56 | Reagovat

Bůhvíproč se domníval, že si s pistolí a granátem hrála už v postýlce....

Tohle mě pobavilo :D Ale fakt skvělá kapča :D Mimčo se zálibou ve střelbě :D :D:D:D:D

2 Tinka Tinka | Web | 22. července 2008 v 15:06 | Reagovat

Úžasný -D Nemám slov :-D

3 Lili Lili | Web | 22. července 2008 v 15:26 | Reagovat

hehehhsuper hned idem na dalsiu:)

4 Mája Mája | 24. července 2008 v 19:52 | Reagovat

dooooobrá kapča.. Pobavila mě.. :o)

5 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 13. listopadu 2009 v 23:41 | Reagovat

decko si strili s pistoli tak to je mooooc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama