50% lidí vidí svět růžově....ti ostatní drogy neberou...

7. kapitola - Minerva + Sirius

19. května 2008 v 20:06 | Agnes |  Žiješ jen jednou
No, tak sem dávám tu slibovanou kapitolku. sice jste nenapsali ten druhý koment, ale já vám to blahosklonně odpouštím =D. jinak Nakuta uhádla, která zrůdná tvářička patří mě, takže je tahle kapča pro ni. No a dál...už to nemám sílu kontrolovat, tak to fofím zkousněte... A ještě něco =D, původně jsem z týhle povídky chtěla udělat tragédii, ale když jsem se o tom ukecla před kámoškou Dituškou, tak mi řekla, že jestli to skončí špatně, tak mi už nikdy nedá opsat úkol ze zemáku! A to já nemůžu riskovat, to bych nejspíš propadla =D...TAKŽE BUDE HEPÁČ =D...Kdo má radost??? No nic, no, radši končim...=D
PS: limit nedávám, páč na to stejně se**te. Komu se to bude líbit, nebo se o něj bude pokoušet infarkt myokardu, snad to do těch komentářů napíše sám od sebe. Prostě mě nebaví vás do toho nutit, ale vždycky zamrzí, když jediný kdo se namáhá něco napsat je Nakuta... =(

,,Julio, kde jsi sakra byla?!?" škrtila mne Lily.
,,Li-ly to škr-tí!" vymáčkla jsem ze sebe a ona odskočila, jako by dostala pecku proudem.
,,Ježiši, ježiši, promiň!" začala se omlouvat. Je nějaká vystresovaná...
,,Klííííd. V pohodě..." mnula jsem si krk, ale Lil mě už neposlouchala a vrhla se na Remuse (ve vší počestnosti samozřejmě =D).
,,Remusi, vy jste toho tolik zameškali ve škole!" informovala ho.
,,Fakt? A co všechno jste brali?" chytil se Rem a já jejich debatu o zameškaných neomluvených hodinách a tunách úkolů pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven.
,,Jak ses vůbec dozvěděla, že nás Hagrid našel?" vděčně jsem mrkla na hajného, který vturánu zčervenal a začal se drbat za uchem, odkud mu vypadla chcíplá myška...
,,No, byla jsem zrovna v sovinci a rozesílala vaše fotky do zahraničních novin, když jsem vás viděla, jak vycházíte z lesa." vysvětlila.
,,Počkej, ty máš nějakou mojí fotku?"
Lil se začala ošívat a podala mi včerejší výtisk Denního Věštce. S hrůzou v očích jsem shlédla svoji a Removu fotku na první straně.
,,Lilyan Evansová, proč má Remus normální fotku a já ne?"
,,No, víš....já jsem jaksi jinou neměla..."dívala se na špičky balerínek.
,,A TO JSI TAM MUSELA POSLAT ZROVNA TUHLE FOTKU?" vztekala jsem se a pohledem vraždila Rema, který se po shlédnutí mého snímečku smíchy skácel pod stůl.
,,Vždyť není tak špatná..." zkusila to Lily.
,,NENÍ TAK ŠPATNÁ! Ty moc dobře víš, jak strašně vypadám po flámu a stejně tam pošleš tuhle pohyblivou fotku, kde se se Siriem houpeme v rytmu hudby, držíme se kolem ramen, v každé ruce svíráme flašku whiskey, na hlavách máme ty santovské čepičky, v hubách frkačky a navíc ZPÍVÁME!" zuřila jsem.
,,A Remus má celkem normální fotku!" stěžovala jsem si dál.
,,Tak už ji nech." objal mě Remus kolem ramen. ON MĚ OBJAL!!! Okamžitě jsem zmlkla a zazubila se na něj.
,,Tak jdeme do hradu?" optala jsem se.
Lily kývla a já pravou nohou vykročila vpřed. Jen jsem jaksi přecenila schopnosti svého pravého kotníku a zhroutila se Removi do náruče. Ten si jen povzdychl, opět mě zvedl a nesl do hradu.
Před vchodem do společenky jsem uviděla Siriusova záda.
,,Ahóóóóój, brácha!!!" zařvala jsem na celou chodbu a volnou rukou mu začala zuřivě mávat.
,,Julie!" rozeběhl se k nám, ale asi metr před místem očekávané srážky se zasekl a nadzvedl obočí. Hned jsem věděla, nad čím se zarazil...občas si rozumíme beze slov.
Nadzvednuté obočí = ,,Proč tě Remus nese? To už jsi ho přefikla?"
Ukázala jsem na kotník a odhodila si pramen vlasů z očí. To v překladu znamená něco jako: ,,Ještě jsem ho neklofla, jen mám něco s kotníkem, ale jsem na dobré cestě - už to nebude dlouho trvat."
Kývl a podrbal se za levým uchem, což znamenalo: ,,Jo aha. A jak moc jsi daleko?"
Povzdechla jsem si a mávla rukou. To bylo něco jako: ,,Ale zatím jsme na začátku. Vysvětlím ti to potom..."
Odkývl mi to. Vtom se ozval Remus: ,,Jste v pohodě?"
,,Jo, jasně. Proč?" podivil se brácha.
,,Ale, jen že tady na sebe zíráte a přitom gestikulujete, jako by vám bylo šoufl.... Fakt jste v pohodě?" dal mi ruku na čelo, a já dostala elektrický výboj 200 Voltů.
,,Teplotu nemáš." konstatoval a zamračil se. Tomu to tak sekne, když se mračí...
,,To neřeš..." oblažila jsem ho megashainingem (pro ty méně chápavé: shaining=úsměv =D...jen nevim, jestli je to dobře napsaný...=D).
Prolezli jsme do společenky a já se obrátila na Siriuse: ,,A kde máš vlastně Jamese? Vždyť vy dva jste jak teplí bratři..."
,,Hned ho přivezu." ignoroval moji druhou větu. Slyšela jsem dobře? Přivezu??? Než jsem stačila vymyslet nějaké bláznivé teorie, dotlačil k nám Sirius invalidní vozík s něčím, co vzdáleně připomínalo Jamese...Popravdě, byly vidět jen ty jeho vadný vlasy...
,,Ehhmmm, ahoj...Jamesi?"vymáčkla jsem se.
,,Hahoj Huhio, he hte hyli???" odpověděl mi a já nenápadně směrem k bráchovi poznamenala: ,,Proč jsi mi neřekl, že mu lžičkou vydlabali mozek?"
Sirius se jen ušklíbl a vysvětlil: ,,No, oni se s Malfoyem pak prali hezky po mudlovsku a James má nateklou celou držku...ale počkej, až uvidíš Malfoye, James mu v zápalu boje ukousl ty jeho pěstěný vlasy, a tak teď Luciusek nosí mikádo podle poslední módy..."
,,Jsem slyšela, že prý ses porval..." zavedla jsem řeč na dobu naší nepřítomnosti a rozvalila se na pohovku... Přesně tohle mi v tom lese chybělo...
,,Nahohal hem Halhoyohi hdel!" reagoval okamžitě.
,,EEEE- cože?"
,,Říká: Nakopal jsem Malfoyovi prdel." objasnil dobře se bavící Sirius. Hmmm, to musí mít Lucius tvrdej zadek...podívala jsem se na Jimmyho zlomené, zasádrované nohy...
Raději jsem naši duchaplnou debatu skončila. Chvíli ticha přerušil až Remus s dotazem:
,,A co tě to napadlo, Tichošlape, vrhnout se na školníka! Vždyť tě mohl klidně zabít, je alespoň třikrát těžší než ty!"
,,Klid Reme, já na něj nešel ručně." znuděně odpověděl Sirius.
,,Ne? Ale Hagrid říkal, že jsi ho brutálně napadl!" vyzvídal dál Remík.
,,Brutálně ho napadl nožem." vmísila se do diskuse Lily, která do té doby zarytě mlčela.
,,Cože?????" zalapal po dechu Remus.
,,Na, tohle si přečti." hodila mi Lily do klína noviny s naší fotkou.
,,Tohle jsem už viděla..." znechuceně jsem jí ty noviny hodila zpátky.
,,Ale ne na první straně, na druhé!" švihla s výtiskem Denního věštce zpět.
Otevřela jsem to a do očí mě praštil obrovský nadpis: NÁSILÍ NA ŠKOLÁCH ROSTE!!!
To mne zaujalo, a tak jsem se okamžitě začetla...
Jak zjišťovala naše reportérka Ifigenie Klovalová, násilí na školách rapidně roste. Dříve byla tato záležitost pouze starostí školy čar a kouzel v Kruvalu, nyní se ovšem útoky stupňují i v naší národní škole čar a kouzel-v Bradavicích. Opomenout se nedá ani rasisticky motivovaný útok na romskou dívku studující v Krásnohůlkách. Oběťmi se ovšem stále častěji stávají samotní učitelé a ostatní zaměstnanci školy, kteří mají z některých svých žáků doopravdy strach! Příkladem za všechny je napadení bradavického školníka pana Zanzibara Morrisona (viz rozhovor na str. 8), který byl napaden ozbrojeným studentem, jež jej vinil ze zmizení své sestry. Dá se takovýmto útokům účinně předcházet? Bradavický ředitel se domnívá, že ne, avšak ministerstvo je rozdílného názoru. PROTO V PŘÍŠTÍCH VOLBÁCH NA MÍSTO BRADAVICKÉHO ŘEDITELE VOLTE TOHO NEJLEPŠÍHO - NAŠEHO MINISTRA KOUZEL! (volební lístek s již předvyplněným jménem je obsažen v dnešní mimořádné příloze....bla...bla...bla Zvědavě jsem otočila na stranu č.8 a na chvíli ztratila soustředěnost, protože mi zvědavý, nedočkavý Remus četl přes rameno dýchal za krk. Bože, já z něj mám husí kůži!!!
Abych na něho nadrženě neskočila, raději jsem se začetla do již zmiňovaného rozhovoru.
Ifigenie Klovalová: Vypadáte již lépe než před pár hodinami.
Zanzibar Morisson: Ano, a za to vděčím našim skvělým lékouzelníkům a mé lásce Minervě.
Ifigenie Klovalová: Tak to blahopřeji, ovšem vraťme se k důvodu mé návštěvy. Jaký si myslíte že je pravý důvod tohoto nechutného útoku?
Zanzibar Morisson: Za vším vidím žárlivost. Podle mého názoru, je toto směšné obvinění jen neumělým zakrytím pravého důvodu - a to žárlivosti na můj skvělý vztah s již zmiňovanou slečnou Minervou.
Ifigenie Klovalová: Ale není závist skvělého vztahu poněkud chabým důvodem?
Zanzibar Morisson: Myslím si, že tento nešťastný student je zamilován do mé přítelkyně Minervy, a proto koná takovéto zoufalé činy.
Ifigenie Klovalová: Dobře, necháme čtenáře, aby si názor udělali sami... A co je pravdy na tom, že jste jeho pohřešovanou sestru poslal do lesa vy.
Zanzibar Morisson: K tomu se nebudu vyjadřovat. pokud chcete podrobnější informace, zavolejte mému právnímu zástupci.
A bla....bla...bla...
Začala jsem se nahlas smát a prudce jsem se zhoupla na pohovce. jen jsem to malinko nevychytala a pohovku převrátila. Remík naštěstí včas uskočil. Už jsem říkala, jak krásně vypadá zespodu? =D
,,Prej-prej že ses za-zamiloval do Mc-Mcgonnagalky! Já z toho nemůžu!" chlámala jsem se a nemohla přestat.
Najednou se k nám rozběhla nějaká kozatá páťačka.
,,Remusi Lupine, já o tebe měla takový strach!" volala sladkým hlasem a Rem začal zděšeně couvat. Ta holka ale nabírala čím dál větší rychlost a pravděpodobně se chystala skočit okolo krku MÉMU Remíkovi!!! Vyskočila jsem na nohy, postavila se jí do trasy, napřáhla ruku a nejledovatějším hlasem řekla: ,,Julia Blacková, těší mne."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Nakuta Nakuta | Web | 20. května 2008 v 15:03 | Reagovat

supééér:) bezva...mám jen jeden dotaz..kdy sme dáš další?:D

2 čikita čikita | Web | 20. května 2008 v 16:53 | Reagovat

jéééé,já z toho fakt nemůžu... ten konec....fakt skvělý =D

3 Nakuta Nakuta | Web | 21. května 2008 v 18:41 | Reagovat

další bude, až budou životy:D:D tak piš!:P

4 maggie maggie | Web | 24. května 2008 v 22:52 | Reagovat

jednoduše....senzační!!!!:Dsakráááá!!já se tlemila celu tu povídku....:D:Dpromiň, že píšu komentík až teď, ale já do toho byla prostě tak zažraná, že to nešlo...:Dto s tim znásilněním byl dobrý, nebo když si jul kecala sama se sebou....:D:Dprostě parádní!!!:))

a jako...ten remus je ale hovado...:))do takovýho bych taky hned šla, se julii vůbec nedivim...:))

5 tija12 tija12 | E-mail | Web | 30. května 2008 v 17:00 | Reagovat

Asi by jsi měla dát upozornění, že hrozí udušením smíchem. Jinka je to moooc dobré a kláásné

6 Mája Mája | 4. července 2008 v 12:23 | Reagovat

úžasný... jen mi to trvalo když sem to měla rozmazaný.. slzama smíchu :D

7 Tracy Tracy | Web | 9. července 2008 v 10:52 | Reagovat

A další skvělá kapitola.....fakt už se nemůžu dočkat, až si přečtu i ty další....no tak já valim dál....

8 Gigi Gigi | Web | 23. července 2008 v 21:52 | Reagovat

*jsem mrtvá smíchy*

9 Dromedka Dromedka | Web | 27. července 2008 v 19:25 | Reagovat

*umřela jsem společně s Gigi*

10 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 30. srpna 2009 v 17:49 | Reagovat

PERFEKTOST XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama