50% lidí vidí svět růžově....ti ostatní drogy neberou...

1. kapitola - Independent girl

20. dubna 2008 v 19:02 | Agnes Lore-Ley |  Žiješ jen jednou
A další...tentokrát kapitola. ALE OPĚT S NÍ NEJSEM SPOKOJENÁ!!!! Grrr, vylepšuji to minimálně půl hodiny a a s lítostí musím konstatovat,že je to čím dál tím horší!!! Už mi nad tím praskají nervy, tudíž to sem (plna zoufalství) dávám v té hrůzné podobě... klidně mi to v komentářích zdrbněte, já to přežiju (alespoň budu vědět, co dělám blbě)...

Malá černovlasá dívka zaklapla deník a šla se zkulturnit do koupelny. Po chvíli si na sebe oblékla černé letní šaty se zavazováním za krkem a postavila se před zrcadlo. Zatvářila se chladně a odtažitě. Minutu se pozorovala a ukazovala aristokratické obličeje,pohyby…načež se v záchvatu smíchu svezla podél zdi.
,,Tohle je fakt magořina... Asi jsem se zcvokla. Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo!" zakroutila nevěřícně hlavou. Jediným výsledkem však bylo to, že se jí dlouhé vlasy drze přesunuly do zorného pole. Zuřivým pohybem rukou umístila to roští na své právoplatné místo, a konečně se uráčila postavit na nohy.
Jen co se zklidnila, nalajnovala si okolo očí černé linky, ústa obtáhla krvavě rudou rtěnkou a vyrazila do jídelny.
,,Matko.Otče." pozdravila v momentě,kdy vkročila do jídelny.
,,Vypadáš dobře, ale příště si vezmi vhodnější šaty" paní Brennanová se kriticky zahleděla na šaty ke kolenům.
,,Jak si přejete." s ledovým klidem odvětila Julia
,,Kvůli tomu jsme tě ale nepovolali."přerušil je Serpenc Brennan
Julia se posadila a nasadila výraz plného soustředění. Udržet tento výraz muselo být velice těžké, protože jí u ucha bzučel komár a Julia jen s obdivuhodným sebezapřením odolávala nutkání rozmáchnout se rukou a toho šmejda připlesknout...Samozřejmě tím šmejdem myslíme komára...
,,Rozhodli jsme se, že pojedeš do Bradavic"prohlásil Serpenc a sledoval dívčinu reakci.
,,Co-Co-COŽE???"zakoktala se Juli.
,,Kolikrát ti mám opakovat: žádné citové výlevy!!!" výhružně na ni zasyčela Lacerta Brennanová a přeměřila si ji rádoby přísným pohledem.
,,Jistě, matko." skryla Julia překvapení za neproniknutelný výraz.
,,A teď pojďme stolovat." pronesl Serpenc a zacinkal zlatým zvonečkem, což byl příkaz k tomu, aby do místnosti napochodovala armáda zbídačených domácích skřítků.
1.9. Nástupiště 9 ¾
Bože, já se tak těším. Uvidím svoje příbuzné…v knize rodokmenů jsem si zjistila, že moje rodina je fakt obrovská!!! Snad nebudou všichni takoví suchaři jako starouši Brennanovi… Usadila se do prázdného kupé a sledovala dění na perónu. Brennanovi nepřišli a jako doprovod jí vyvolili její skřítku, za což jim byla nesmírně vděčná. Objevit se tady v doprovodu Smrtijedů by vážně nebyla nejlepší reklama… Ovšem jméno "Blacková" je také mírně zavádějící...napadlo ji a dál zírala z okna. Uviděla kluka s černými vlasy a Hollywoodským úsměvem na tváři. Stál vedle dvou poměrně hezkých výrostků a jednoho mrňavého tlusťocha. Dieta by mu neuškodila…pomyslela si a při té myšlence se ušklíbla. Další pohled ale patřil tomu Cassanovovi, kolem kterého se motal hlouček holek. Vypadá jako já, je oblíbený...no ne jako já a tváří se celkem k světu…hodnotila svého bratra pohledem, jakým se oceňují kuřata na trhu. Za moment ji z hodnocení parametrů svého příbuzného vyrušil jeho křik. Znechuceně musela připustit, že hlas je poněkud vychraptělý. Julia to tipovala na cigarety.
,,Nazdar Srábusi, už sis umyl vlasy???" křikl a podrazil nohy kolem procházejícímu klukovi s orlím nosem. Julia se zarazila a překvapeně sledovala scénu před sebou. Proboha snad nebude taková chátra jako zbytek Blackovic rodinky...samozřejmě vyjma mě! Je to přece můj bratr! Na druhou stranu připouštím, že ten "Srábus" mi je vážně nesympatický... Vypadá dost úlisně...
,,Je tu volno???" promluvila nějaká zrzavá holka a postavila se mezi dveře. Julia ji sjela hodnotícím pohledem. Zrzka pravděpodobně vypadala normálně, tudíž jí Julia věnovala souhlasné přikývnutí.
,,Vypadni, ty mudlovská šmejdko!!!" zavřísknul jiný hlas z chodby a odstrčil zrzku tak silně, že upadla. Julia spatřila černé zvlněné vlasy a dostala neblahé tušení, že má čest s nějakým dalším příbuzným. Protočila oči a celou svoji pozornost zaměřila na osobu deroucí se do kupé. Vetřelcovy pohyby byly elegantní a účelné. Julia nabyla devadesáti procentní jistoty, že tahle černovláska bude čistokrevná Blacková s prvotřídní výchovou.
,,A ty taky odprejskni, tohle je naše kupé." obrátila se na Julii a "omylem" nakopla zrzku, která se pracně pokoušela zvednout ze země.
Julia se ušklíbla a zpříma pohlédla na holku, která si přisvojila JEJÍ kupé. Julia nesnášela, když í někdo bral věci. Dívka se střetla s jejím pohledem šelmy připravené ke skoku, zarazila se nad jejím vzledem, a pak pokračovala sladkým hláskem: ,,Já jsem Bellatrix Blacková.Snad se tu nezahazuješ s nějakými mudlovskými šmejdy??? Podle tvého oblečení soudím, že pocházíš z nějakého váženého rodu," krátce pohlédla na zvedající se zrzku a opět jí podrazila nohy. Julia okem zavadila o nenáviděné krajkové šaty, do kterých ji násilím narvalo deset skřítek a její vztek vzrostl. Bellatrix však vůbec nezaregistrovala, že by Julia mohla mít nějaké výhrady k její přítomnosti.
Julia ji propálila pohledem a hystericky zařvala: ,,Ven z MÉHO kupé, ty vypatlaná krávo!"
,,CO SI TO DOVOLUJEŠ???" zařvala Bella.
,,A ven!" vystrčila ji Juli ze dveří a bojovně se proti ní postavila v uličce vlaku.
,,Ty krvezrádkyně!" vřískla Bella a naučeným pohybem ruky vytasila hůlku.
To už je sledovala polovina vlaku a špitali si o nové dívce, jež urážela nejobávanější Smrtijedku ve Zmijozelu a která byla ukrutně podobná Siriusi Blackovi.
,,Snad mi nechceš ublížit TÍMHLE!" ukázala Julia prstem na hůlku v Bellině ruce a rozesmála se hraným ledovým smíchem.
,,Sectumsempra," křikla Bella a švihla hůlkou. Paprsek si to namířil k Juliinu hrudníku, ale ta na nic nečekala, bleskurychle uskočila a kletba narazila do dveří kupé, kde zanechala díru. Poprvé naše milé Siriusovo dvojče zalitovalo, že si hůlku zabalilo na dno kufru. V duchu si vynadalo.
Julia rudá vzteky se vrhla na zaskočenou Bellu, sebrala jí hůlku a hodila ji za sebe (tu hůlku samozřejmě =D).Nato se napřáhla a jednou ranou třískla Bellu do nosu, ve kterém to nechutně křuplo. Potom si otřela ruku do modrých minišatů (hezké slovíčko, že jo?) a pomohla překvapené zrzce na nohy.
,,Jo, jasně že je tu volno. Klidně si sem sedni. Julia Blacková, těší mne." podala jí ruku (ještě byla trochu zakrvácená =D), usmála se upřímným úsměvem, po kterém se polovině kluků podlomila kolena a pomohla dívce s kufrem do kupé.
,,Já jsem Lily Evansová," dostala ze sebe zrzka a dodala: ,,Promiň, ale jsem tento rok prefekt, a tak bych měla jít zkontrolovat vlak…" omluvně se usmála a zvedala se k odchodu.
,,Počkej Lily, chtěla jsem se jen zeptat, jestli nevíš, jak se jmenuje takový kluk s mastnými vlasy a orlím nosem," vybalila na uspěchanou zrzku.
,,To je Severus Snape, hlupák po nos zahrabaný v černé magii..." s hořkostí v hlase poznamenala Lily.
,,To ho mají asi všichni strašně rádi co?" ušklíbla se Blacková.
,,No jo, zvlášť Potter s Blackem ho nenávidí, ale koneckonců, je to oboustranné..." pokrčila rameny.
Takže bratříček nebude zas až takový parchant...
,,Ahoj Evansová, tobě to dneska sekne! Co bys řekla tomu, vyjít si na takové malé rande???" vlezl nám nějaký rozcuchaný týpek do dveří.
,,ANI ZA NIC POTTERE!" odpověděla Lily.
,,A víš že si o tobě a tvojí kámošce povídá celej vlak??? Prej nějaká Blacková, nebo co..." ležérně si prohrábl vlasy. Julii skrčenou za Lilyiným kufrem nebylo vidět. Ta malá výška má možná něco do sebe...
,,Kecy, jiné Blackové než jsou ty slepice Narcissa s Bellatrix tady nejsou. O tom bych snad něco věděl." vložil se do toho hlas, ve kterém Julia poznala bratra.
,,Asi seš špatně informovaný, Blacku, a teď, když dovolíš, půjdu za prefekty," chtěla odejít Lily.
,,Co jsi tím myslela?" ptal se ten rozčepýřený kluk..jak jen se jmenoval....Potter.
Už jsem to nevydržela a vstala jsem. Postavila jsem se proti těm dvěma machrům a řekla: ,,Vážně znáš svoji rodinu tak dobře???"
Bože, já jsem taková kráva! Potkám se se svým dvojčetem a první, co vypustím z huby, je: Vážně znáš svoji rodinu tak dobře?. Navíc jsem plánovala přímý pohled do očí, což mi ale nevyšlo a já teď koukám na bráchu jako na mrakodrap... Malá výška má i své nevýhody...
,,K-k-kdo seš? Dostal ze sebe po chvíli.
,,Nepoznáš svoji sestřičku?" odpověděla jsem medovým hláskem.
,,Já nemám žádnou sestru!" zamračil se vzpurně a znovu nabyl ztracenou rovnováhu (tu duševní).
,,Aha a já jsem asi duch (nebo vzduch? :D) ... a když tě tak sleduji tak tobě dost podobný duch..." dělala jsem, jakože si ho pozorně prohlížím.
Už se nadechoval k odpovědi, když mě zachránil ten jeho druhý kámoš. (Jen tak mimochodem vypadal jako po flámu, ale i tak byl strááááááášně sladký.)
,,Kde jsi Lily? Hledal jsem tě po celém vlaku..." Pak si všiml mě a bráchy, který podezíravě zíral na moji maličkost.
,,Siriusi, to nás ani nepředstavíš???" vypadlo z něho po chvíli.
,,Já jsem Julia Blacková, Siriusovo dvojče." představila jsem se, protože to nevypadalo, že by se dvojčátko chystalo promluvit a s filmovým úsměvem na rtech podala ruku tomu prefektovi.
,, Remus Lupin, těší mě." zalomcoval mi rukou.
,,Dvojče?" vypadlo ze Siriuse.
Tak teda teď mě hošánek urazil. Možná nevypadám na 18, ale na míň než 16 taky ne!
,,Jo, dvojče vypadám snad jak nějaký mrňavý bastard???" zasyčela jsem výhružně.
,,Ne-e-e-e" vykoktal ze sebe a mně došlo, že takovým tónem s ním nikdo ze studentů nemluví.
Budu si to u něho muset vyžehlit... A navíc nevypadá tak hrozně jako ta kráva Bubblatix, či jak se jmenovala...
,,Jak je s námi vůbec příbuzná ta Bubblatix?" zeptala jsem se, abych trošku rozproudila konverzaci, která se dosud omezovala nato, že všichni čuměli střídavě na mě a na Siriuse.
,,Kdo?" koukal na mojí osobu jak na debila.
,,No ta černovlasá se zlomeným nosem." uchechtla jsem se.
Potter se začal tak smát, až sletěl ze sedadla a Remusovi s Lily začali cukat koutky, ačkoliv se snažil zachovat chladnou tvář.
Sirius se za chvíli poroučel vedle Pottera a já na ně jenom nechápavě zírala.
,,Řekla jsem něco...?" zeptala jsem se
To v nich vyvolalo další salvu smíchu. Uraženě jsem si sedla a koukala z okna. V životě jsem neviděla nic zajímavějšího...strom-strom-strom-keř-pole-les-les-les-hájenka-les-les-pole....
Zachránila mě až Lily, která se uklidnila a prohlásila: ,,Ty seš fakt číslo, Julie..."
,,A to jako proč?"dál jsem se zaujatě koukala z okna.
,,První den urazit královnu zmijozelu,zlomit jí nos a říkat jí Bubblatix..."znovu se rozesmála.
No to se mi zase něco povedlo... Doufám že se nedostanu do zmijozelu...
Alespoň se zvedly sympatie všech z jiných kolejí a Siri se na mě taky nekouká moc podezřívavě.
Po zbytek cesty jsme si povídali a já vyklopila vše o svém životě. Když jsme byli téměř u Bradavic, mohla jsem tvrdit, že mám kamarády. Poprvé v životě. A to mi prý Sirius, ještě představí toho tlusťocha, který s nimi byl na nádraží. Jo a Siri mi začal říkat ,,ségra" nebo ,,Jul". Jednou mě oslovil prcku, ale po mém upozornění na to, jak dopadla Bellatrix (které teď říkají Bubbla) se už neodvažuje to slovo vypustit z ... úst.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co zatím říkáš na mojí slátaninu?

Super
Dobrý
Ujde
Hrůůůza
Smaž to

Komentáře

1 tija12 tija12 | E-mail | Web | 30. května 2008 v 16:14 | Reagovat

Bezvadný. S Belou se ti to povedlo.

2 Nessa Nessa | Web | 2. června 2008 v 18:04 | Reagovat

Podle mě máš sice ještě určité rezervy, ale námě je zajímavý a originální a to je hodně dobrý základ :-)

3 Ajvi Ajvi | E-mail | Web | 5. června 2008 v 22:10 | Reagovat

hehe, Bubblatix, to se ti povedlo!!:) skvělý!

4 Tracy Tracy | Web | 8. července 2008 v 21:53 | Reagovat

Dobrá kapitolka, akorát trošku problémky s češtinou...ale mě se to líbí fakt, bavím se a to je důležitý, Bubbla se mi líbí.

5 Gigi Gigi | Web | 22. července 2008 v 21:39 | Reagovat

no,hej to bylo skvělý:-D *mlátím hlavou do stolu a válím se smíchy po zemi* úžasný

6 Nika Nika | 22. července 2008 v 22:54 | Reagovat

super nejlepši byla Bubblatix tak jsem se uz dlouho nenasmala

7 Mu~he.he Mu~he.he | Web | 29. srpna 2009 v 11:27 | Reagovat

matko, otče, je pozdrav? Kdybych to jám řekla, vyženou mě z domu :D:D:D

8 Sasanka Sasanka | Web | 1. září 2009 v 14:38 | Reagovat

Bublatix... asi umřu smíchy XDDDDDDDDDD Ale fakt :D Musela jsem si zacpat pusu pěstí, protože už tak se na mě celá rodinka divá jako na zjeva, co se při čtení článku chechtá jako šílenec :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama